خانه > خدمات > معماری و عمران

معماری و عمران

    امروزه چاپگرهای سه‌بعدی (معمولاً با فناوری FDM) در مقیاس‌های مختلف ابعادی و مصرف مواد مختلف در زمینه‌ی معماری، ساختمان و مهندسی عمران به کار گرفته می‌شوند. رشد و نمو این صنعت به گونه‌ای است که روزی بتوان از چاپگرهای سه‌بعدی در پروژه‌های انبوه سازی مسکن استفاده نمود. در زیر کاربردهای معماری و عمران به تفکیک برای اطلاع دانشجویان، پژوهشگران و متخصصان این حوزه به اختصار بیان شده است.

معماری
     چاپ سه‌بعدی در حوزه‌ی معماری، بسیار پرکاربرد است. برای ساخت نمونه‌های مقیاس شده ساختمانی یا تندیس‌ها و نمادهای شهری در مقیاس‌های 1 و بالاتر می‌توان از پرینت با فناوری FDM با مواد پلاستیکی یا مصالح بنایی استفاده کرد.
     برای ساخت قطعات بزرگ که از اندازه‌ی کارگیر چاپگرهای سه‌بعدی بیشتر باشند می‌بایست آن‌ها را روی مدل نرم‌افزاری به اجزای کوچکتر تقسیم نموده و پس از پرینت مونتاژ نمود. مجسمه‌ها و سردیس‌هایی که در فضای بیرونی و در معرض آفتاب و باران نصب می‌شوند باید با زدن یک لایه پوشش مناسب محافظت شوند.   

     برای گرفتن مظنه‌ی زمان و هزینه‌ی پرینت، شما می‌توانید فایل سه‌بعدی طرح‌های معماری خود را با پسوند STL از طریق صفحه نشانی و تماس ارسال فرمایید. همچنین کارشناسان ما از طریق شماره‌های ذیل آماده ارائه راهکارهای ساخت و مونتاژ ماکت و نمونه‌های معماری می‌باشند.

عمران
     ساخت سازه‌های عمرانی سد، پل، اسکله و بندرگاه به صورت مقیاس شده با مواد پلاستیکی یا پرینت فضاهای داخلی ساختمان با مصالح بنایی (عمدتاً گچ، خاک رس، چسب و مواد افزودنی) در مقیاس یک به یک در دستور کار پارت قرار دارد.
     در حال حاضر امکان نمونه های با ابعاد کمتر از یک متر وجود داشته و برای اجرای کارهای بزرگتر لازم است ابتدا دستگاه مخصوص، به سفارش مشتری ساخته شود.

     کارشناسان ما آماده‌ی ارائه‌ی مشاوره در خصوص اجرای کارهای عمرانی با فناوری چاپ سه‌بعدی می‌باشند. لطفاً از طریق شماره تماس‌های زیر یا اطلاعات صفحه‌ی نشانی و تماس با ما در ارتباط باشید.

مهندس مرضیه طهماسبی

آرشیتکت

1663  560  –  0912

info@3dpart.ir

مهندس ابراهیم امدادی

کارشناس سازه

7195  561  –  0912

info@3dpart.ir