خانه > چاپ سه بعدی > قالب سازی

قالب سازی

      از چاپگرهای سه‌بعدی می‌توان برای ساخت قالب‌های خیلی دقیق یا با دقت معمولی استفاده نمود. می‌توان با فناوری FDM طرح پازیتیو مورد نظر را چاپ نموده و به سادگی از آن یک قالب سیلیکونی یا آلومینیومی ساخت. همچنین می‌توان با چاپ نمودن طرح خود با روش SLA و یا DLP از روی طرح چاپ شده قالب پلاستری ساخت. با تکنیک پلی‌جت می‌توان مستقیماً (بدون داشتن قطعه پازیتیو)، خود قالب (نگاتیو) را تهیه نمود.

      در قالب‌ریزی سنتی برای ایجاد یک قالب، لزوماً می‌بایست اول قطعه‌ی مثبت را ایجاد کنیم تا بعد بتوانیم قالب (منفی) را بسازیم. در فرایندهای قالب‌سازی با پرینت سه‌بعدی می‌توان مراحل ساخت مدل پازیتیو، اعمال جمع شدگی (انقباض) و نهایتاً تهیه مدل نگاتیو را همگی بر روی نرم‌افزارهای مدل‌سازی سه‌بعدی یا نرم‌افزارهای واسط طی کرده و یک راست به سراغ پرینت قالب رفت؛ که این به معنی سرعت عمل بیشتر و کاهش هزینه و زمان تولید می‌باشد. نرم‌افزارهای واسط، نرم‌افزارهایی هستند که مدل سه‌بعدی را دریافت نموده و جی‌کد تولید می‌کنند.

      خدمات فوق برای دامنه‌ی گسترده‌ای از مواد در پارت قابل ارائه بوده و صفر تا صد طراحی قالب تا پرینت در این دفتر انجام گرفته و برای عملیات تکمیلی کارگاهی و احیاناً ماشینکاری، با رعایت ملاحظات امانت‌داری طرح، برون‌سپاری خواهد شد. خطای ساخت اجزاء قالب 0/05mm ± می‌باشد.